Tuk odpadne sám: 1 cent produktu vyčistí rúru

Жир отпадет сам: 1 копеечный продукт вычистит духовку freepik.com

Chcete, aby bola vaša rúra vždy v perfektnom stave bez zbytočnej námahy a chémie? Tu je jednoduchá metóda, ktorá vám pomôže vysporiadať sa s tukom v rúre pomocou jediného dostupného a lacného produktu.

Ak chcete, aby vaša rúra zostala žiarivo čistá bez ďalšej námahy, budete potrebovať bežné mydlo. Vezmite kúsok bežného detského alebo pracieho mydla a nastrúhajte ho na jemnom strúhadle. Potom posypte strúhaným mydlom celý povrch rúry, najmä v miestach, kde sa hromadí mastnota.

Potom zapnite rúru na nízku teplotu (asi 50-60 stupňov) a nechajte 15-20 minút. V tomto čase sa tuk začne rozpúšťať vplyvom tepla a vlhkosti obsiahnutej v mydle.

Potom utrite povrch rúry vlhkou špongiou alebo handričkou. Budete prekvapení, ako ľahko sa tuk uvoľní a vaša rúra bude opäť žiarivo čistá!

Okrem toho existujú ešte tri overené metódy využívajúce produkty, ktoré pravdepodobne máte doma.

Sóda a ocot

Vytvorte pastu zmiešaním jedlej sódy a octu, kým nezískate konzistenciu pasty. Naneste túto pastu na špinavé miesta v rúre a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Potom povrch utrite vlhkou špongiou alebo handrou.

Citrón

Citrón nakrájajte na polovice a rozotrite na mastné miesta vo vnútri rúry. Nechajte citrón niekoľko minút pôsobiť a potom utrite povrch rúry vlhkou handričkou. Citrónová šťava pomôže rozpustiť mastnotu a dodá sviežu chuť.

Soľ a kyselina citrónová

Zmiešajte soľ a kyselinu citrónovú s vodou, aby ste vytvorili hustú pastu. Naneste túto pastu na špinavé miesta v rúre a nechajte niekoľko hodín pôsobiť. Potom povrch utrite vlhkou špongiou alebo handrou.

Loading...
Slovo