Čo vlastne fungovalo, keď som čistil staré špinavé tenisky

Čo vlastne fungovalo, keď som čistil staré špinavé tenisky

Za odkazy na tejto stránke môžeme získať províziu.


Pár mesiacov som bol na misii, kde som mal robiť poriadok a pozdvihni môj šatník nahradením všetkých mojich lacných doplnkov krajšími verziami – moja vlastná rotácia na „jeden dnu, jeden von“ spôsob čistenia. Keďže nie som zarobený z peňazí a z veľkej časti sa držím nákupu ojazdeného luxusného tovaru, je to extra udržateľné, vďaka čomu mám z celej veci dobrý pocit.

Problém s nákupom použitých vecí je však v tom, že zvyčajneopotrebované—ako, naozaj opotrebované. Neobviňujem predchádzajúcich správcov mojich vecí, keď dostanem topánky, tašku, slnečné okuliare alebo šatku, ktorá vyzerá, ako keby zažila nejaké hrôzy v najlepších rokoch; keby som na niečo minul najvyšší dolár, tiež by som to vrazil do zeme. Jedným z dôvodov, prečo mám na týchto položkách taký dobrý obchod, je, že keď ich dostanem, musím urobiť nejakú údržbu, takže je to dobrý kompromis. Minulý týždeň som však dostal pár bielych tenisiek, ktoré boli také špinavé, že som si nebol istý, či ich budem vedieť opraviť. Samozrejme, že áno. Som žena vytrvalosti a životných trikov. Tu je to, čo fungovalo, aby moje rozbité staré topánky boli opäť čisté (a čo nie).

Roztok na čistenie tenisiek 1: Ocot

Zdanlivo každý deň skúmam domáci hack, ktorý zahŕňa použitie octu namiesto intenzívnejších alebo drahších čistiacich prostriedkov a produktov. Môžeš vyčistiť parný hrniec, vyčistite zvlhčovač, upchať umývadlo, odvápnite váš kávovar, a – podľa niektorých návodov, ktoré som sledoval – čistiť staré tenisky. Rozhodol som sa to skúsiť. Tu je to, s čím som pracoval, keď som sa vydal na misiu:


Poďakovanie: Lindsey Ellefson

Máme škrabance. Máme žlté škvrny. Máme hnedá škvrny. Baby, máme všetko. Opravil by ocot niečo z toho? Ako sa ukázalo, nie! Začal som pomocou starej zubnej kefky na zapracovanie octu do škvŕn. Ako som tušil, veľa sa toho nestalo, no bol som prekvapený, keď pridanie sódy bikarbóny do zmesi tiež prinieslo nulové výsledky. To zvyčajne bubliny a nečistoty von, ale to nič.

Roztok na čistenie tenisiek 2: Odstraňovač laku na nechty

Po bezvýslednom drhnutí škrabancov zubnou kefkou a kombináciou octu a jedlej sódy som si spomenul, že Otestoval som hack na odstránenie škrabancov z lakovanej kože pomocou odlakovača pred niekoľkými mesiacmi. Rozhodol som sa to skúsiť.

Chcelo to trochu mastnoty na lakte, ale všetky škrabance zmizli po hromade drhnutia odstraňovačom a papierovou utierkou. Niektoré som dokonca natrela na škvrny na tele topánok a videla som mierne zlepšenie, no chcela som ich zasiahnuť iným prístupom, tak som prehodila.

Roztok na čistenie tenisiek 3: Melamínová špongia

Niekde medzi octom a odlakovačom som sa vrátil k rysovacej doske a začal som googliť ďalšie spôsoby, ako vyčistiť staré topánky. Videl som, že gumy Mr. Clean Magic boli ohlasované ako solídna možnosť (aj na tejto skvelej stranke), tak som išiel von a dal si nejaké.

Fungovali smiešne dobre. Nikdy predtým som nepoužíval melamínové špongie na čistenie tkanín a nebol som si istý, čo mám očakávať, ale naozaj sa mi nepáči predstava úplného ponorenia obuvi do vody, takže táto technika odstraňovania škvŕn bola mojou poslednou nádejou pred naplnením. drez. Žlté škvrny zmizli takmer okamžite s trochou šúchania a Magic Eraser dokonca zachytil nejaké zostávajúce škrabance, ktoré mi zanechal lak na nechtoch.

Celkové myšlienky na čistenie bielych tenisiek

Čistejšie biele tenisky


Poďakovanie: Lindsey Ellefson

Magic Eraser a odlakovač mi pomohli v snahe vyhnúť sa namáčaniu topánok v mydlovej vode, takže ich z celého srdca odporúčam. Na zadnej strane jednej topánky bola škvrna, ktorú som nedokázal odstrániť ničím, vrátane univerzálneho čističa alebo pracieho prostriedku. Budem musieť viac premýšľať o tom, čo s tým robiť, a pravdepodobne to skončím vybielením, ale celkovo tie topánky teraz vyzerajú oveľa lepšie a nosím ich na verejnosti tak, ako sú. Potrebné náradie stálo celkovo menej ako 5 dolárov a ohromilo ma tým, aké efektívne boli.

Loading...
Slovo