Naučte sa, ako bezpečne vyčistiť rozbité sklo

clean broken glass

Tu je návod, ako vyčistiť sklo bez toho, aby ste sa porezali!

Ak pohár spadne, je dôležité ho okamžite zlikvidovať. Ale čistenie skla môže predstavovať určité nebezpečenstvo. A vždy by ste sa mali uistiť, že ste z podlahy alebo pracovnej dosky odstránili všetky poháre. Pretože nechcete, aby sa po nich neskôr šliapali (ach!). Ako bezpečne odložiť sklo.

Bezpečnostné opatrenia

Skôr ako začnete s likvidáciou, musíte sa uistiť, že nikto nemôže náhodne stúpiť na sklo alebo ho ťahať po dome. Preto by ste mali pred začatím udržiavať priestor mimo dosahu dospelých, detí a domácich zvierat. Noste pevnú obuv, ktorá nemá diery alebo otvory a noste rukavice. Ak si chcete pri ukladaní vecí sadnúť, nemali by ste sedieť priamo na podlahe. Nechcete riskovať, že sedíte v rozbitom skle. Preto si vezmite malú stoličku na sedenie alebo kľačanie. To vám umožní zohnúť sa, aby ste sklo zdvihli bez toho, aby ste riskovali, že sa porežete.

Teraz môžete pohár odložiť.

Krok 1: Veľké kusy

Najprv pozbierajte všetky veľké kusy skla. Použite jasnú baterku, ako je váš mobilný telefón, aby ste videli, kde sú všetky rozbité kúsky a opatrne ich pozbierajte pomocou rukavíc. Veľké úlomky zabaľte do starých novín alebo iného druhu papiera, než ich vyhodíte do odpadkového koša. Nechcete sa porezať, keď neskôr vynesiete smeti!

Krok 2: Zametajte alebo vysávajte

Druhým krokom je vyčistiť menšie črepy a malé kúsky. Použite lopatku na pozametanie rozbitých kúskov alebo ich vysajte. Uistite sa, že na to používate správny vysávač. Vysávače bez ohybnej hadice nie je možné použiť, pretože by ich sklo mohlo poškodiť. Pri zametaní skla používajte krátke ťahy. Zabezpečíte tak, že sa malé črepiny nerozhádžu po miestnosti počas upratovania.

Krok 3: Malé črepiny

Tento krok môže byť trochu prekvapivý, ale funguje skvele. Po vysávaní alebo pozametaní zvyčajne ešte ostanú drobné črepiny, ktoré vysávač alebo metla nedokázali úplne odstrániť. Napríklad tie uviaznuté v rohoch miestnosti. Na tieto menšie kúsky môžete použiť buď kúsok čerstvého chleba alebo zemiak. Čerstvý chlieb alebo dužinu nakrájaného zemiaka jednoducho pritlačte na pohár. Črepiny sa prilepia na zemiak alebo chlieb a celé to môžete hneď vyhodiť (len nekompostujte, ak obsahuje sklo).

Krok 4: Všetky zvyšky

Ak pri posvietení baterkou na zem stále vidíte pár úlomkov, posledné môžete zachytiť vlhkou papierovou utierkou. Na ochranu rúk v rukaviciach používajte väčšie množstvo papierových utierok (viac vrstiev). Potom namočte stoh uterákov a pritlačte ho na črepy. Ďalšou možnosťou je použiť valček na vlákna. Lepiaci valček možno použiť aj na odstránenie rozbitého skla z podlahy.

Krok 5: Čistenie čistiacich prostriedkov

Na čo často zabúdame je, že je potrebné vyčistiť aj naše čistiace prostriedky. Najmä po čistení niečoho tak nebezpečného, ​​ako je rozbité sklo. Nájdite si preto čas na opláchnutie metly a lopatky. Pred ďalším použitím sa uistite, že ste vypláchli všetko rozbité sklo. Skontrolujte si podrážky topánok, aby ste sa uistili, že po dome nerozhádžete rozbité sklo. A uistite sa, že aj váš vysávač neobsahuje sklo.

S týmito tipmi môžete bezpečne vyčistiť sklo, kedykoľvek to budete potrebovať!

Loading...
Slovo