Cibuľová krémová polievka

Cibuľová krémová polievka – Každý pozná číru alebo mierne zahustenú cibuľovú polievku s kúskom bagety a strúhaným syrom, ktorú potom gratinujete v rúre. Samozrejme veľmi chutné, ale cibuľovú polievku môžete urobiť aj úplne inak. Vo forme cibuľovo-smotanovej polievky. Tá polievka vyzerá úplne inak ako cibuľová polievka, na ktorú ste zvyknutí a aj inak chutí. Isté však je, že polievka je rovnako chutná, a že má úplne rovnakú chuť. Vyskúšate cibuľovú krémovú polievku, ktorá neobsahuje mäso? S týmto receptom rýchlo pripravíte vegetariánsku polievku a potrebujete k tomu len pár ingrediencií. A väčšinu z nich už pravdepodobne máte doma, takže môžete ísť rovno do kuchyne.

Lahodne krémová cibuľová krémová polievka

V čom je teda cibuľová krémová polievka taká odlišná v porovnaní s tradičnou cibuľovou polievkou? Predovšetkým nepražte cibuľu. Treba ich len vyprážať do priehľadnosti a potom uvariť. Takže to trvá oveľa menej času. Varenie prebieha v zeleninovom vývare. Potom polievku rozmixujte na pyré a pridaním crème fraîche z nej urobte lahodne krémovú cibuľovo-krémovú polievku. Je výborný na obed s čerstvou bagetou, ale môžete ho podávať aj ako predjedlo. Polievka nie je veľmi silná, takže aj na to je to skvelá voľba.

Cibuľovú krémovú polievku si môžete pripraviť vopred a prihriať si ju, keď ju budete chcieť zjesť. Na rozmixovanie polievky budete potrebovať tyčový mixér. V prípade potreby na to môžete použiť aj mixér. Ak sa chystáte použiť mixér, nechajte polievku pred pyré vychladnúť, aby nedošlo k nehode.

Ingrediencie pre tento recept

  • 700 gramov cibule
  • 2 strúčiky cesnaku
  • olej na vyprážanie
  • 2 polievkové lyžice múky
  • 1 liter zeleninového vývaru (+ trochu navyše)
  • 1 lyžička sušeného tymiánu
  • soľ a korenie
  • malý zväzok pažítky
  • 200 gramov čerstvej smotany

Spôsob prípravy podľa tohto receptu

Takto pripravíte cibuľovú krémovú polievku:

Cibuľu ošúpeme a nakrájame na hrubé polkolieska. Netreba to robiť úhľadne, pretože polievka je pyré, takže nakoniec nič z toho neuvidíte.

Nakrájajte cesnak.

Na panvici zohrejte štipku oleja a opečte cibuľu a cesnak, kým nie sú priehľadné. Nemusia zhnednúť.

K cibuli pridáme múku a krátko orestujeme.

Nalejte zeleninový vývar do panvice, pridajte tymian a priveďte do varu. Necháme jemne dusiť, kým cibuľa nie je hotová.

Potom polievku rozmixujte na pyré tyčovým mixérom. Používate mixér na rozmixovanie cibuľovej krémovej polievky? Nechajte polievku trochu vychladnúť, kým ju rozmixujete.

Pridajte crème fraîche a krátko premiešajte.

Polievku dochutíme soľou a korením.

Nalejte polievku do misiek alebo tanierov. Posypeme trochou nasekanej pažítky.

Cibuľovú krémovú polievku ihneď podávajte.

Chutný stôl!!

Loading...
Slovo