„Bez bielkovín!“: gastroenterológ vymenoval najnevhodnejšie jedlá na večeru

„Bez bielkovín!“: gastroenterológ vymenoval najnevhodnejšie jedlá na večeru

Odborníci na výživu niekedy dávajú protichodné odporúčania. Buď vám na večeru radia bielkoviny, alebo vám navrhnú obmedziť sa na zeleninu. Toto si o poslednom jedle myslí medicína založená na dôkazoch.

Podľa gastroenterologičky Eleny Shevchenko by ste sa nemali spoliehať len na rady „výživových koučov“. Jedna z najčastejších chýb pri plánovaní stravy sa týka výberu jedál na večeru.

Špecialista poznamenal, že na večeru by ste nemali jesť bielkoviny. Večera by mala byť prevažne sacharidová. Môžete jesť napríklad kašu, cestoviny, zemiaky, pridať k nim trochu oleja a tepelne upravenú zeleninu.

Celá norma bielkovinových potravín by sa mala jesť na raňajky a obed, povedal doktor v rozhovore s „doktorom Petrom“. Obľúbené možnosti – kuracie mäso, rybie steaky a kotlety – sú pre nich vhodnejšie. Mäso totiž „leží“ v žalúdku 8–10 hodín. Telo, napriek tomu, že aj v spánku pokračuje v práci, horšie zvláda trávenie potravy. Na tomto pozadí sú možné komplikácie, napríklad fermentácia nestrávených bielkovín – alebo hnilobná dyspepsia. Tiež aktívna práca tráviaceho traktu v noci vedie k slabosti a strate sily ráno.

Na večeru nie je vhodný ani tvaroh a iné „mlieko“.


Tvaroh, ktorý sa predáva v obchodoch, by sa mal vo všeobecnosti konzumovať výlučne vo forme tvarohových koláčov a kastrólov.“, varoval doktor Ševčenko.


Predtým existovali potraviny, ktoré by sa mali konzumovať pri prvých príznakoch prechladnutia.

Loading...
Slovo