Gaštanová múka: Vlastnosti a použitie

©123RF/PICSEL

Gaštanová múka sa získava mletím jedlých gaštanov. Pochádzajú z Turecka a Blízkeho východu, odkiaľ sa postupom času rozšírili do západnej Európy. Veľmi obľúbené sú najmä v Taliansku, kde sa ich pestovaniu a spracovaniu venuje množstvo miestnych komunít. Gaštany sa najskôr sušia asi 40 dní a potom sa triedia – tie najkrajšie sa okrem iného odkladajú. na kandizovanie, zatiaľ čo zvyšok sa používa na výrobu múky. Pripomína pšeničný výrobok, má zamatovú konzistenciu a výrobky z neho pripravené sú veľmi plastické. Okrem toho má gaštanová múka charakteristickú orechovú vôňu a mierne sladkú chuť. Výživovými hodnotami a zdravotnými vlastnosťami zároveň prevyšuje pšeničnú múku a iné druhy.

Živiny v gaštanovej múke

Chuť a množstvo živín robí z gaštanovej múky jeden z najlepších zdrojov energie. Obsahuje veľa bielkovín a sacharidov, no má nízky obsah tuku – väčšinu tvoria nenasýtené mastné kyseliny. Má pomerne veľa kalórií (370 kcal na 100 g), ale je bohatá na veľké množstvo vlákniny. Vďaka tomu sa cukry v ňom obsiahnuté pomaly vstrebávajú, zasýtia na dlhšie a nezvyšujú náhle hladinu glukózy v krvi. Gaštanová múka obsahuje aj mnoho cenných prvkov, vrátane: horčík, meď, draslík, fosfor a vápnik. Okrem toho obsahuje vitamíny B (najmä B6), vitamín C, sacharózu, kyselinu jablčnú a citrónovú a foláty. Gaštanová múka neobsahuje lepok, preto ju ocenia ľudia, ktorí bojujú s intoleranciou lepku, celiakiou a inými metabolickými problémami.

Vlastnosti gaštanovej múky

©123RF/PICSEL

Pre jej bohaté zloženie a nutričné ​​hodnoty sa oplatí nahradiť pšeničnú múku gaštanovou alebo aspoň tieto dva druhy zmiešať. Gaštanová múka má veľký vplyv na kondíciu celého organizmu, najmä na procesy tráviaceho systému. Vďaka vysokému obsahu vlákniny stimuluje činnosť čriev a urýchľuje metabolizmus. Tiež sa budete cítiť dlhšie sýty a uľahčuje vstrebávanie vitamínov a minerálov. Vláknina tiež znižuje hladinu zlého cholesterolu a draslík reguluje krvný tlak. Gaštanová múka priaznivo pôsobí na srdce a obehový systém. Zabraňuje ateroskleróze, infarktu a iným kardiovaskulárnym ochoreniam.

Gaštanová múka priaznivo pôsobí aj na nervový systém, pretože obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny skupiny B. Zlepšuje činnosť mozgu, zlepšuje myšlienkové pochody a koncentráciu, podporuje pamäť. Obsahuje tiež antioxidanty, ktoré zvyšujú imunitu a bojujú proti voľným radikálom, ktoré prispievajú k rozvoju civilizačných chorôb. Horčík a fosfor v ňom obsiahnuté zabezpečujú správnu stavbu a vývoj kostí.

Použitie gaštanovej múky

©123RF/PICSEL

Gaštanovú múku možno použiť na prípravu mnohých jedál. Úspešne nahradí pšeničnú múku, pretože cesto z nej vymiesené sa vyznačuje aj vysokou plasticitou. Tieto druhy múk môžete tiež kombinovať, aby vaše jedlá získali vyššiu kvalitu. Gaštanová múka je ideálna na pečenie chleba, slaných pochutín, koláčov, koláčikov a mafinov. Pripravíte z nej aj chutné palacinky, vafle, palacinky a omelety. Gaštanová múka sa hodí skôr do sladkých jedál, ale bez problémov sa ňou dajú zahustiť aj polievky a omáčky. Potom získajú špecifickú a aromatickú chuť.

Kde sa dá kúpiť gaštanová múka?

Gaštanová múka ešte nie je taká populárna ako iné druhy múky, preto ju bežne nenájdete v supermarketoch. Môžete si ho kúpiť v internetových obchodoch a obchodoch so zdravou výživou. Bohužiaľ, gaštanová múka nie je najlacnejší produkt a stojí od 10 do 30 PLN za 250 g. Oplatí sa pripraviť si takúto múku aj svojpomocne tak, že vopred nastrúhané gaštany pečieme v rúre predhriatej na 180 stupňov 25 minút. Keď sa šupky začnú odlupovať, znížte teplotu na 50 stupňov a gaštany niekoľko hodín sušte. Potom ich stačí pomlieť v mlynčeku na kávu alebo mixéri.

Loading...
Slovo