Pestovanie tulipánov, všetko, čo potrebujete vedieť

Viete všetko o pestovaní tulipánov? Dnes objavujeme každý detail, ktorý potrebujete vedieť na pestovanie týchto rastlín.

PRE VŠETKY OSTATNÉ AKTUALIZÁCIE —-> INSTAGRAM

Je čas na jar a to znamená len jedno: kvitnutie mnohých kvitnúcich rastlín. V období marca kvitne veľa rastlín, no jednou z najobľúbenejších odrôd je určite tulipán.

Symbol par excellence tejto sezóny, t.j tulipány – a konkrétne botanické tulipány – sú kvety, ktoré sú dnes na trhu ľahko dostupné, no ešte pred niekoľkými storočiami nebolo po týchto rastlinách v Taliansku ani stopy.

THE botanické tulipányV skutočnosti boli do našej krajiny zavlečené až v 15. storočí a dnes je dokonca možné vidieť ich spontánny vznik v rôznych oblastiach Talianska.

Ich vysoká odolnosť v kombinácii s ich lúčom z nich časom urobila mimoriadne oceňovanú odrodu, a to natoľko, že ich niekoľko ľudí vyhľadáva, aby si ich pestovali vo svojej záhrade. Poďme zistiť všetko, čo je o týchto rastlinách vedieť.

Ako pestovať botanické tulipány podrobne

THE botanické tulipány sú uznávané pre svoje extrémne svetlé farby, ale predovšetkým pre ich skoré kvitnutie, ktoré sa vyznačuje veľmi malými kvetmi. Sú to vlastne prvé tulipány, ktoré kvitnú na jar a sú tiež najdlhšie.

—-> Krásne a farebné tulipány, to je trik, ktorý zachráni každého

Vďaka týmto vlastnostiam sú tulipány mimoriadne botanické nenáročné na pestovanie. V skutočnosti ich odolnosť znamená, že tulipány sa neboja chorôb a parazitov, ale stále sú to rastliny, ktoré vyžadujú určitú starostlivosť.

Ak sa rozhodnete zasadiť botanické tulipány plná zem nebude tam príliš veľa problémov, pretože sa budú správať rovnako ako divoké druhy, ktorými sú.

Ideálne je vysadiť botanické tulipány v skalkách alebo dokonca na úpätí stromu v našej záhrade alebo na trávniku, kde sa už vyskytujú iné kvitnúce rastliny.

Bude ich dosť sezónne dažde a slnečná plocha, aby sa im žilo čo najlepšie, no treba si na ne dávať pozor listy.

—-> Blufi Tulipány, príroda sa sfarbí do červena: úchvatná podívaná

Keď tieto začnú chradnúť, musíte vytrhávať tulipányzbieranie cibúľ a ich opätovnú výsadbu vo vašej záhrade, keď príde jeseň.

Loading...
Slovo